Open Best Tricks Sosyal Medya Yarışması

#evdekalsporlakal
#evdekalhareketsizkalma

3 MAYIS 2020
   

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği olarak Open Best Tricks (En İyi Hareket) Sosyal Medya Yarışması
#evdekalsporlakal #evdekalhareketsizkalma

Korona (Covid19) virüs tedbirleri kapsamında Türkiye Kaykay Federasyonu tarafından Open Best Tricks (En İyi Hareket) Sosyal Medya Yarışması yapılacaktır. Müsabakalar kadın erkek kategorisinde olacak ve lisanslı olan bütün sporcularımız katılabilecektir. Ayrıca henüz lisansı olmayan sporcularımız da Amatörler kategorisinde ayrıca değerlendirilecektir.

Yarışma Talimatı

 • Yarışma Instagram üzerinden Kadın ve Erkek Open Best Tricks (En İyi Hareket) olarak yapılacaktır.
 • Yarışmaya katılmak isteyen sporcularımız 10 Mayıs 2020 Pazar gününe kadar basvuru@kaykay.gov.tr adresine Ad, Soyad, TC Kimlik Numarası, Kulüp adı, Lisans Numarası ve Instagram adreslerini belirten bir mail atmaları gerekmektedir.
 • Kayıt yaptıran sporcularımız videolarını instagram hesaplarından 15 Mayıs 2020 tarihine kadar @kasapoglu, @gencliksporbak, @murat.kocakaya, @turkiyekaykayfederasyonu ‘nu etiketliyerek ve #evdekalsporlakal #evdekalhareketsizkalma hashtaglerini kullanarak yayınlamaları gerekmektedir.
 • Videolar #evdekalhareketsizkalma doğrultusunda ev (odalar, balkon, teras) ortamında yatay olarak çekilecektir. Bahçe, park veya farklı dışarı ortamlarda çekilen videolar yarışma dışı bırakılacaktır.
 • Katılan sporcularımız videolarında ev içinde tek bir hareket yapacaklardır. Yapılacak hareketlerde kullanılacak objelerde bir kısıtlama yoktur.
 • Katılan sporcularımız videolarında Türkiye Kaykay Federasyonu Yarışma Talimatının 9. Maddesine dikkat etmeleri gerekmektedir.
  (Madde 9-1 Federasyonca ve illerce düzenlenecek yarışmalara katılacak olan sporcuların kıyafetleribranşlara göre World Skate kurallarının belirlediği nitelikte olacaktır. Sporcular yarışma öncesinde kıyafetlerini Tertip Kuruluna bildirmek zorundadır. Yarışmada giyilecek kıyafetlerde yer alan logo ya da yazıların; kanunlara, ahlak kurallarına ve yarışma standartlarına uygunluğuna Tertip Kurulu karar verecektir. )
 • Puanlama Türkiye Kaykay Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun görevlendireceği Hakemlerimiz tarafından yapılacaktır.
 • Yarışma, katılım durumuna göre Sıralama, Yarı Final ve Final Şeklinde planlanmıştır. 15 Mayıs 2020 tarihine kadar yayınlanan videoların puanlaması yapılarak ilk 16 sporcu belirlenecek ve bu sporcularımız 22 Mayıs 2020 tarihine kadar Instagram üzerinden yeni bir hareket videosu daha paylaşacaklardır. Yapılan puanlama sonucu ilk 8 sırayı alan sporcularımız için final videolarını son paylaşma tarihi 31 Mayıs 2020’dir.
 • Ödül olarak erkeklerde ilk 3 dereceye ve kadınlarda birinciye Komple Kaykay Takımı hediye edilecektir. Amatörler Kategörisinde de birinci olan sporcumuza da süpriz hediyemiz olacaktır.
 • Bu etkinlik Türkiye Kaykay Federasyonu’nun organizasyonudur.

 
  Branşlar